Nowa ankieta
Dodane przez Harry dnia Styczeń 07 2010 22:58:31
Witajcie.

Ponieważ aktualnie mam problem z optymalizacją gry (na niskich i średnich opcjach uzyskuje 3-11 fps) wpadłem na pewien pomysł, który zaraz opiszę.

Głównym jak nie jedynym problemem tak niskiej ilości fps jest wszelaka roślinność, której liście to ok. 90% poligonów całego modelu drzewa/krzewu. Przez to roślinność ma nawet ponad 20k poly. Graficy niestety nie są w stanie zrobić drzew low-poly, więc muszę polegać na generatorach, które tworzą każdy liść pojedynczo. Moim pomysłem jest to aby zmienić porę roku w FV z lata na jesień. Wtedy można by zredukować liczbę liści prawie do minimum, a także nadać światu gry większej mroczności. Na ziemi leżały by liście, a wiatr rozdmuchiwałby je w powietrzu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Głosujcie w ankiecie (dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników) oraz piszcie swoje opinie w komentarzach.

AKTUALIZACJA:

Okazało się, że rozwiązanie cały czas było blisko, tylko jakoś na to nie wpadłem :P Mogę uzyskać drzewa lowpoly mające ok 3k-4k poly i nawet mniej, które będą mogły być drzewami okresu letniego :D Zauważyłem, że dużo osób chce jednak jesień w grze i tutaj chcę znać waszą opinię - co byście woleli? Może coś na pograniczu lata i jesieni (wrzesień/październik), kiedy niektóre drzewa mają liście, ale zaczynają już one żółknąc itp.? Piszcie swoje opinie w komentarzach.

DRUGA AKTUALIZACJA:

Kolejna próbka:Czekam na wasze opinie :) Jeśli się podoba to będę to dopracowywał.